تجهیزات آزمایشگاهی و لوازم آزمایشگاهی و مواد شیمیایی – وب سایت رسمی شرکت دانشور شیمی
لوگو دانشور شیمی

تجهیزات آزمایشگاهی زیست شناسی

تجهیزات آزمایشگاهی زیست شناسی  که در همه آزمایشگاه ها ثابت هستند و تجهیزاتی هستند که مطابق با یک آزمایشگاه خاص سفارشی می شوند.
مواد مصرفی آزمایشگاهی، معرف ها، لوله های آزمایش و تجهیزات آزمایشگاهی – هود بیولوژیکی، اتوکلاو، بونزا، تجهیزات گرمایشی مانند پالت، شیکر، تعادل، میکروسکوپ بیولوژیکی، سیستم های خنک کننده: فریزر، یخچال، مخزن برودتی، سیستم های ذخیره سازی سرد، تصفیه مایعات – پیپت، سانتریفیوژ، پمپ پریستالتیک و آنالایزر …

آزمایشگاه تحقیقاتی یک محیط منحصر به فرد و بسیار حساس است. آزمایش ها در هر زمان برنامه ریزی می شوند. تجهیزات آزمایشی و تحقیقاتی مورد استفاده محقق باید از کیفیت بالا، حرفه ای، حساس و با دقت کالیبره شده باشد. که پاسخ حداکثری و بهینه را به نیازهای آن خواهد داد.برای تجهیزات آزمایشگاهی زیست شناسی  برای اینکه برای  آزمایش مفید باشد، باید به درستی کار کند و به درستی کالیبره شود.

بسیار مهم است که آزمایشگاه همیشه بتواند خدمات باکیفیت و مناسب برای اهداف تحقیق و آزمایش ارائه دهد. تجهیزات آزمایشگاهی زیست شناشی در دستیابی به نتایج مطمئن و ایمن تأثیر دارد. تجهیزات زیست شناشی برای آزمایشگاه در تجهیزات تکنولوژیکی حساس و منحصر به فرد، مدل‌های سیستم‌های بیولوژیکی مختلف و مبلمان متناسب با ماهیت و اندازه آزمایشگاه بیان می‌شود.
زیست شناسی علم زندگی، مطالعه موجودات زنده و فرآیندهای حیاتی آنهاست. زیست شناسی مدرن برای همه زمینه های زندگی ما ضروری است: محیط زیست، مطالعه ژنوم انسان، پزشکی، پزشکی و تجهیزات پزشکی، کشاورزی، صنعت، آموزش و قانون. تحقیقات همیشه جزء کلیدی پزشکی آزمایشگاهی بوده است. اکنون که تعداد انسان ها بیش از 10 میلیارد نفر است، تحقیقات بیولوژیکی بیش از هر زمان دیگری در گذشته اهمیت دارد.

تحقیق و مطالعه زیست شناسی

شما می توانید از سطح مولکولی تا ارگانیسم در مورد زندگی بیاموزید و تحقیق کنید. همه موجودات در زیست شناسی خاصی مشترک هستند. به عنوان مثال، روش های مختلف تولید مثل، تقسیم سلولی و انتقال مواد ژنتیکی.
تحقیقات علوم زیستی بینش های مهمی را در مورد فرآیندهای بیماری، روش های بهتر برای تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری ها ارائه می دهد.
توسعه درمان‌های جدید و دستگاه‌های پزشکی نوآورانه را امکان‌پذیر می‌سازد. همچنین، تحقیقات پزشکی درک فیزیولوژی طبیعی و پاتوفیزیولوژی بیماری‌ها را ممکن می‌سازد. تشخیص و مدیریت بیماری ها در جمعیت.

انواع آزمایشگاه هایی که تجهیزات آزمایشگاهی زیست شناسی استفاده می کنند

 • تکنولوژی و تکنیک های دستگاه ها بهتر و دقیق تر است. انتخاب تجهیزات و لوازم آزمایشگاهی مهم است و به طور مستقیم بر نتایج به دست آمده و قابلیت اطمینان آنها تأثیر می گذارد. بنابراین باید با توجه به میزان ریسک، ماهیت کار و محیط کار، تجهیزات و لوازم آزمایشگاهی خاصی را که نیاز دارید انتخاب کنید!

   آزمایشگاه های تحقیق و توسعه

 • آزمایشگاه های بالینی
 • آزمایشگاه های بیولوژیکی
 • آزمایشگاه های شیمیایی
 • آزمایشگاه های بیوشیمی
 • آزمایشگاه های بیوتکنولوژی
 • آزمایشگاه های پزشکی (بالینی)
 • آزمایشگاه های ژنومیک
 • آزمایشگاه های استریل
 • آزمایشگاه های تحلیلی
 • آزمایشگاه های QC (کنترل کیفیت داخلی / خارجی، آزمایشگاه ها)
 • آزمایشگاه های کالیبراسیون
 • آزمایشگاه های دانشگاه
 • آزمایشگاه های دولتی و آزمایشگاه های خصوصی

ملاحظات خرید تجهیزات آزمایشگاهی زیست شناسی

خرید تجهیزات جدید از سازنده مستلزم پیش پرداخت زیاد است، اما تضمین می کند که تجهیزات با بالاترین کیفیت را در بازار دارید. در حالی که تجهیزات جدید شانس کمتری برای خرابی دارند، هزینه‌های نگهداری و تعمیرات یا قراردادهای خدماتی آینده به این هزینه‌ها اضافه می‌کنند.

در مقایسه با خرید تجهیزات جدید و دست دوم می تواند به شما کمک کند تا مقدار قابل توجهی در هزینه خود صرفه جویی کنید. اما، هنوز باید با تعمیر و نگهداری سر و کار داشته باشید. اگر دستگاهی که به تازگی خریداری کرده اید پس از مدت کوتاهی دچار مشکل شود، در این صورت پول بیشتری خرج می کنید. برای آزمایشگاه با بودجه، می تواند یک خطر بزرگ باشد.

منبع : https://www.mrclab.com/biology-laboratory-equipment

تمامی حقوق و مطالب وب سایت متعلق به شرکت دانشور شیمی آرین می باشد و استفاده از آن مجاز نمی باشد

Rate this post
Post Views: 45
× فروش و پشتیبانی