تجهیزات آزمایشگاهی و لوازم آزمایشگاهی و مواد شیمیایی – وب سایت رسمی شرکت دانشور شیمی
لوگو دانشور شیمی

laboratory instruments distributor

تجهیزات آزمایشگاه ژنتیک و آسیب شناسی و بیوتکنولوژی - لوازم آزمایشگاه ژنتیک و مواد شیمیایی آزمایشگاه ژنتیک

شرکت دانشور شیمی واردکننده تجهیزات آزمایشگاه ژنتیک و آسیب شناسی و بیوتکنولوژی و لوازم آزمایشگاه ژنتیک و مواد شیمیایی آزمایشگاه ژنتیک می باشد .آزمایشگاه های انستیتو پاستور ، آزمایشگاه رویان ، آزمایشگاه های ژنتیک دانشکده های پژشکی دانشگاههای دولتی و دانشگاه های آزاد ، آزمایشگاه های پژوهشگاههای ژنتیک ، آزمایشگاه های بیوتکنولوژی ، توسط این شرکت تجهیز شده اند.

تجهیزات آزمایشگاه ژنتیک و آسیب شناسی و بیوتکنولوژی

تجهیزات آزمایشگاه ژنتیک و آسیب شناسی و بیوتکنولوژی

 1. ترمال سایکلر
 2. ترمال سایکلر گرادینت
 3. Real Time PCR
 4. سیستم اتوماتیک روبوتیک PCR
 5. الایزا ریدر
 6. الایزا واشر
 7. الکتروفورز عمودی
 8. الکتروفورز افقی
 9. الکتروفورز دوبعدی
 10. سیستم عکسبرداری از ژل(ژل داک)
 11. ترانس ایلومیناتور
 12. هموژنایزر التراسونیک
 13. هات بلاک
تجهیزات آزمایشگاه ژنتیک و آسیب شناسی و بیوتکنولوژی

تجهیزات آزمایشگاه ژنتیک و آسیب شناسی و بیوتکنولوژی

 1. فرمانتور
 2. اتاقک یو-وی (UV)
 3. میکروسکوپ معکوس ( Invert )
 4. میکروسکوپ الکترونی TEM / SEM / AFM
 5. تانک حمل نیتروژن (ازت)
 6. تانک نگهداری اسپرم
 7. پیپت ثابت و متغیر تک کاناله ، هشت کاناله و دوازده کاناله
 8. سمپلر
 9. بورت اتوماتیک
 10. سیستم تزریق نمونه (میکرو اینجکتور)
 11. کروماتوگراف لایه نازک TLC
 12. شیشه الات آزمایشگاه
 13. مواد شیمیایی مربوطه 
 1. تجهیزات آزمایشگاه ژنتیک مولکولی

  ما تجهیزات مورد استفاده در آزمایشگاه ژنتیک مولکولی را کاملاً ارائه می دهیم. البته برای کار در هر آزمایشگاهی ابتدا باید با تجهیزات و دستگاههای آن آشنا شویم ، گرچه دستگاهها معمولاً بسته به مارک و سازنده تفاوتهای مختلفی دارند اما اساس کار آنها یکسان است.

  انواع دستگاه تجهیزات آزمایشگاه ژنتیک مولکولی

  • سمپلر : پایه نمونه گیرها مکانیکی است و به صورت دستی جذب و تخلیه می شود .انواع سمپلر ها عبارتند از :سمپلر ثابت، سمپلر متغیر ، سمپلر چند کاناله که خود به دو دسته سمپلر ۸ کاناله و سمپلر ۱۲ کاناله تقیسم می شوند.
  • بن ماری :  از فولاد ساخته شده و با پوشش الکترواستاتیک با قدرت جذب بالا و مقاومت در برابر شرایط آزمایشگاهی پوشانده شده اند. انواع بن ماری ها عبارتند از : بن ماری آبی ، بن ماری روغنی ، حمـام مهـره بـدون آب
  • فریزر : یک فریزر مانند یخچال کار می کند با این تفاوت که ترموستات روی دمای پایین تنظیم شده است. همچنین استفاده از مبرد که دمای تبخیر کمی دارد مناسب است. در فریزرهای پرقدرت ، از فن (فن خنک کننده) برای خنک کردن کمپرسور و کندانسور استفاده می شود. انواع فریزر عبارتند از : صندوقی ، ایستاده
  • سانتریفیوژ : سانتریفیوژ دستگاهی است که با استفاده از نیروی گریز از مرکز اجزای محلول با تراکم مختلف را جدا می کند.
  • اسپکتروفتومتر : اساس کار شکست نور و محاسبات حاصل از مطالعه ضرایب شکست نور در محیط مایع مواد مختلف ، به ویژه اسیدهای نوکلئیک و پیرونین. اسپکتروفتومتر نانودراپ شامل مدلهای uv-vis  و فلورسانس می باشد.
  • دستگاه الکتروفورز : از قسمتهای زیر تشکیل شده است: اتاق ، منبع تغذیه الکتریکی و محیط پشتیبانی محفظه جداسازی ، و از دو سلول جداگانه تشکیل شده است ، یکی آند (آند) و دیگری کاتد (منفی) الکترود) معمولاً مواد الکترودهای مورد استفاده گرافیت (کربن) یا پلاتین است. الکتروفورز به این دلیل اتفاق می افتد که ذرات معلق در یک مایع معمولاً دارای بار الکتریکی سطحی هستند و میدان الکتریکی نیروی کولون الکترواستاتیک را بر روی این ذرات باردار اعمال می کند. انواع الکتروفورز شامل : الکتروفورز افقی ، الکتروفورز عمودی
  • PHمتر : وسیله ای الکترونیکی برای اندازه گیری ولتاژ H + “اسید یا قلیایی” در یک محیط هدف است و معمولاً از دو قسمت اصلی ، الکترود “سنسور” و pH متر “فرستنده” تشکیل شده است. انواع ph متر شامل : PH سنج رتابل ، PH متر قلمی ، PH سنج رومیزی
  • ترمال سایکلر : این دستگاه شامل یک پد گرم کننده با سوراخ هایی است که لوله ها را درون مخلوط مورد نظر قرار می دهد. در مرحله بعدی روتور طبق یک برنامه از پیش تعیین شده ، درجه حرارت این قسمت را بالا و پایین می کند.
  • Real Time PCR    : در این دستگاه ، معرف مواد فلورسنت متناسب با مقدار محصولات موجود در هر چرخه ، در طی واکنش آزاد می شود و مقدار فلورسنت تعیین و ثبت می شود.
  • ژل داک :  ژل داک دارای یک نور نوری (UV) ، کاپوت یا اتاق تاریک برای محافظت از منابع نور خارجی ، محافظت کاربر در برابر اشعه ماورا بنفش و دوربین CCD یا CMOS برای گرفتن عکس است.

  • اتوکلاو : فشار شدید بخار در 121 درجه سانتیگراد به مدت 15 یا 20 دقیقه بسته به ماده و محتوای اتوکلاو انجام می شود.
  • هات پلیت مگنت : گرم کردن نمونـه ها

  • ترازوی آزمایشگاهی : به ترازوی دقیق گفته می شود که در آزمایشگاه جهت توزین مواد استفاده می گردد.

تمامی حقوق و مطالب وب سایت متعلق به شرکت دانشور شیمی آرین می باشد و استفاده از آن مجاز نمی باشد

طراحی و سئو مهندس اسدپور

×