EN logo1 دستگاه هیتر استیرر
تجهیزات آزمایشگاهی و لوازم و دستگاه های آزمایشگاهی و مواد شیمیایی – وب سایت رسمی شرکت دانشور شیمی
EN logo1 دستگاه هیتر استیرر

laboratory instruments distributor

دستگاه هیتر استیرر >> هیتر همزن یا هات پلیت استایرر

دستگاه هیتر استیرر آزمایشگاهی یا همان هات پلیت مگنت

هات پلیت یا هیتر استیرر چیست؟

دستگاه هیتر استیرر یا هات پلیت (Hot Plate) مگنت استیرر جهت حرارت دهمی و همزدن نمونه بوسیله مگنت در آزمایشگاه استفاده میشود .همزن مغناطیسی  یا اصطلاحاً استیرر یکی از تجهیزات آزمایشگاهی است که برای هم زدن مایعات استفاده می شود. از دستگاه استیرر برای هم زدن مایعات با حجم و تعداد کم استفاده می شود. دستگاه استیرر در اغلب موارد جایگزین مناسبی برای شیکر آزمایشگاهی می باشد. برخی از دستگاه های استیرر در صورت نیاز به گرمایش مایع، امکان حرارت دهی را نیز همزمان فراهم می کنند که به آن هیتر استیرر Heater Stirrer گفته می شود.

هات پلیت

اجزا هات پلیت

 • فیوز
 • کلید صفر و یک
 • صفحه از جنس آلومنیوم فشرده توزیع بهینه و یکنواخت حرارت
 • بدنه غیر قابل نفوذ
 • اختلاف ارتفاع برایمحافظت از قطعات حساس با هدایت مایعات در صورت ریزش
 • ولوم تنظیم دما 50-300 درجه سانتی گراد
 • ولوم تنظیم سرعت چرخش مغناطیس 50-1800 prm
 • مفاوم در برابر شوک حرارتی و اکسید شدن

هیتر آزمایشگاهی (هات پلیت)

هات پلیت آزمایشگاهی یکی از پرکاربردترین تجهیزات آزمایشگاهی است که در محیط آزمایشگاه مورد استفاده قرار می گیرد که معمولاً به عنوان صفحه حرارتی برای مخلوط کردن و تجزیه و تحلیل محلول ها و نمونه های گرما در ظروف آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد.

هیتر استایرر - هیتر همزن

ویژگی های هات پلیت (هیتر استیرر)

 • عملکرد بسیار ساده ، تایمر 990 دقیقه ای با دکمه خاموش کردن خودکار ، مورب صفحه نمایش 175 میلی متر.
 • یکی دیگر از مزایای آن ارزان بودن آن است (معمولاً کمی بیش از 20 دلار برای اجاق گاز 1000 وات)
 • هات پلیت ها به چندین بخش تقسیم می شوند. برخی از آنها شعله های چندگانه دارند و درجه حرارت هر شعله را می توان به صورت جداگانه تنظیم کرد. سایر تنظیمات نیز از همان تنظیمات برخوردارند تا در این شرایط به کاربر اجازه داده شود راه حل های مختلفی را آزمایش کند.
 • آنهاهمچنین دارای یک دما و تایمر قابل تنظیم هستند که پس از مدتی منبع گرما را خاموش می کنند.
 • سه سطح مختلف از عناصر گرمایی مزایای مختلفی دارند. صفحه سرامیکی سفید در برابر بیشتر خراش ها و مواد شیمیایی مقاوم است و به سرعت گرم می شود.
 • عناصر گرمایشی فولاد ضد زنگ با روکش پروسلین به سرعت خنک می شوند و در برابر خوردگی مقاوم هستند ، در حالی که مدل  آلومینیوم در برابر تراشه مقاوم است و توزیع یکنواختی دارد. سطح عنصر گرمایش را با گرما تأمین می کند.
 •  صفحه گرم دیجیتال استریوسکوپی دارای صفحه نمایش دیجیتالی است تا کاربران بتوانند دما و سرعت هم زدن را به طور دقیق کنترل کنند.

انواع هات پلیت

هات پلیت در حال حاضر به سبک های مختلفی طراحی و به بازار عرضه شده اند ، بنابراین برخی از آنها قادر به انجام فرآیندهای گرمایش و تحریک همزمان ، در هنگام گرم شدن هستند.

هات پلیت استیرر (همزن مغناطیسی)

 یکی از پرکاربردترین مدل های آزمایشیگاهی همزن در آزمایشگاه است که توانایی چرخش میله همزن و حل نمونه ها در دستگاه را به کمک آهنربا موتور دارد. این دستگاه همچنین توانایی تنظیم دما و سرعت هم زدن را برای داشتن نمایشگر دیجیتال در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد. برای این منظور ، از آن برای جدا کردن نمونه ها ، جلوگیری از گرم شدن بیش از حد و عدم ایجاد یک نقطه داغ استفاده می شود.

هات پلیت صنعتی

از این هات پلیت عموما در آزمایشگاه صنعتی استفاده می شود.

هات پلیت دیجیتال

داشتن یک هات پلیت دیجیتال فواید بسیاری دارد. لطفاً برای خرید نسخه دیجیتالی با شماره های ذکر شده در وب سایت دانشور شیمی تماس بگیرید. 

هات پلیت مگنت دار 

این دستگاه آزمایشگاهی با ترکیب هات پلیت و محرک مغناطیسی طراحی و تولید شده است تا  آزمایشگاه بتواند این مدل از گرما و نمونه را همزمان تجزیه و تحلیل کند. این شامل چهار مدل تک خانه و متعدد  ، دیجیتال و آنالوگ است. 

هات پلیت مگنت دار 

هات پلیت شیکر و شیکر لوله

هات پلیت شیکر آزمایشگاه این مدل برای توانایی کنترل سرعت صفحه و همچنین صفحه هوا (چرخش ، حرکت ، جذب و غیره) برای هم زدن ، لرزش و هم زدن نمونه محلول استفاده می شود.

همچنین نوع هات پلیت دیجیتال با تایمر در حال حاضر در ابعاد مختلف و مناسب برای  لوازم آزمایشگاهی مانند لوله ، Airlin Mayer و … طراحی و ساخته می شوند.

هات پلیت شیکر لوله نوعی همزن مغناطیسی است که بر روی دستگاه کوچک هد قرار می گیرد که می توان لوله آزمایش را بر روی آن قرار داد و نمونه های داخل لوله را به راحتی مخلوط می کند. این فرم معمولاً پس از سانتریفیوژ برای جداسازی رسوبات استفاده می شود.

هات پلیت شیکر

هات پلیت D500

هات پلیت دیجیتال مدل D500 از برند آلفا است. دامنه تنظیم دما 50 تا 370 درجه در مرکز عنصر است. مجهز به سنسور دما pt100. اندازه محور مغناطیسی از 100 تا 1800 است. این عنصر یک کنسول سوئدی 650 وات است. قطر صفحه 18 سانتی متر است. این قابلیت را دارد که با یک آهنربای 2 تا 8 اینچی و تایمر دیجیتال همراه باشد.

هات پلیت d500

نکات ایمنی کار با هات پلیت

همیشه مطمئن شوید که یک فیلتر بین صفحه هات پلیت و مواد قابل احتراق بالا وجود دارد. توجه داشته باشید که هات پلیت نباید در دسترس کودکان یا دیگران قرار گیرد که با عملکرد آن آشنا نیستند. برخی از خطرات  شامل سوختگی و آتش سوزی است.

هنگام انتخاب هات پلیت، اندازه ظرف یا لوله گرم شده ، دامنه و دقت دما ، هم زدن و دقت ، تعداد فواصل ، مجاورت و نوع منبع تغذیه را برای این منظور در نظر بگیرید.

کاربرد هات پلیت

این دستگاه کوچک و رومیزی به شما امکان می دهد محلول شیشه آزمایشگاه را بر روی ظرف ساخته شده از صفحه آلومینیوم یا سرامیک قرار دهید و انواع نمونه ها (مایع و جامد) را با دو عنصر گرم کننده حرارت دهید. 

علاوه بر این ، شامل یک عنصر گرمایی برای فرآیند تولید گرما ، نور مادون قرمز (برای تولید گرما) ، مقاومت الکتریکی ، کنترل دما ، سیم پیچ روتور ، موتور (معمولاً به عنوان محرک یک مرحله ای 2) عنصر گرمایش و خاموش سیستم کنترل. روشن است که این امر منجر به تولید و استفاده از آزمایشگاه ها و سایر موارد استفاده عمومی شده است.
 دارای درجه حرارت قابل تنظیم هستند و در بعضی از آنها تایمرهایی وجود دارد که پس از مدتی گرما را کم می کنند. امروزه هات پلیت می توانند محلول ها و مواد آزمایشگاهی را تحریک و گرم کنند. 

برخی از صفحات گرم چند شعله ای اجازه می دهد تا درجه حرارت هر شعله به صورت جداگانه تنظیم شود ، در حالی که سایر مدل ها تنظیمات یکسانی را برای همه شعله ها دارند ، به کاربر اجازه می دهد راه حل های مختلف را به همان روش امتحان کند.
در عملیات آزمایشگاهی ، به طور کلی از صفحات گرم برای گرم کردن ظروف شیشه ای یا محتوای آن استفاده می شود. برخی از این دستگاه ها دارای یک ماشه مغناطیسی هستند که به طور خودکار مایع داغ را تحریک می کند. ماشه تنظیم شده محلول را به داخل می چرخاند.

از فوم گرم نورد برای جلوگیری از ایجاد لکه های گرم ، گرم شدن بیش از حد و جداسازی محلول ها استفاده می شود.

سنسور دیجیتال دارای یک نمایشگر دیجیتالی است که به کاربران امکان می دهد دما را به طور دقیق تنظیم کرده و سرعت را تحریک کنند.

2 روش کار با هات پلیت چیست

 روش معلق سازی

شیشه مستقیماً روی زمین گرم و بدون دست زدن به آن قرار می گیرد. این امر نه تنها باعث کاهش دمای شیشه می شود.

بلکه باعث کند شدن انتقال حرارت و حتی تقویت  می شود. وقتی کمتر از یک نقطه جوش یا حداقل یک منبع گرمای زیاد وجود داشته باشد ، این بهترین عملکرد را دارد.

روش سرپا کردن ورق قلع

 شیشه های اجاق آویز  را با فویل پوشانده اند. قرار دادن این فویل باید از گردن بالن شروع شده و به سطح کاغذ داغ پایین برود ، به طوری که نه تنها کناره های بالن لمس نشود ، بلکه بیشتر کف اجاق گاز پوشانده شود.

این روش برای شیشه ای است که به طور غیر مستقیم هوای گرم زیر این کلاه قلع را جمع می کند زیرا در دمای بالاتر گرم می شود و مانند یک بلوک شیشه ای ساده ، این روش بهتر از جریان هوا در یک محیط امن است. هر دو روش در آزمایشگاه دانشگاه مفید هستند زیرا ارزان تر ، کارآمدتر و ایمن تر هستند و کاربران پس از استفاده دیگر مجبور نیستند منتظر خنک شدن باشند.

هات پلیت دست دوم

همچنین شرکت دانشور شیمی قابلیت تامین قطعات یدکی تجهیزات ازمایشگاهی و دستگاههای آزمایشگاهی خریداری شده توسط مراکز که دچار مشکل گردیده اند را دارا می باشد. این شرکت آماده تامین تجهیزات ازمایشگاه آب و فاضلاب و لوازم آزمایشگاه آب و فاضلاب را دارد. 

خرید هات پلیت

شرکت دانشور شیمی واردکننده تجهیزات آزمایشگاهی از جمله انواع هات پلیت و لوازم آزمایشگاهی و تحقیقاتی و مواد شیمیایی می باشد.برای خرید هات پلیت از جمله نوع دیجیتال  هات پلیت با شرکت دانشور شیمی تماس بگیرید.

شما می توانید این دستگاه هات پلیت را از دیجی کالا نیز تهیه کنید اما ما به شما توصیه می کنیم از شرکت تجهیزات آزمایشگاهی دانشور شیمی تهیه کنید.

به دلیل اینکه شرکت ما گارانتی پس از فروش و پشتیبانی قوی دارد  و اگر بعد از خرید به هر دلیلی به مشکل برخورد کردید ما در کنار شما هستیم و در ضمن شما در تهیه مابقی لوازم  آزمایشگاهی یاری می دهد. و در ضمن قیمت هات پلیت در شرکت دانشور شیمی نسبت به مزایایی که ارائه می دهد مناسب تر می باشد.

محصولات مرتبط به آزمایشگاه آب و فاضلاب >>

اسپکتروفتومتر تخصصی آب

اسپکتروفتومتر تخصصی آب

کاربرد : آزمایشگاه آب و فاضلاب
دستگاه اسپکتروفتومتر جهت اندازه گیری 60 پارامتر در آب و فاضلاب استفاده می شود.

فتومتر آب

فتومتر آب

کاربرد : آزمایشگاه آب و فاضلاب
فتومتر آب جهت اندازه گیری 50 پارامتر مختلف در آب و فاضلاب استفاده می شوند.

کدورت سنج آب و فاضلاب

کدورت سنج آب و فاضلاب

کاربرد : آزمایشگاه آب و فاضلاب
دستگاه کدروت سنج جهت اندازه گیری میزان کدورت آب و فاضلاب استفاده می شود ..

فلیم فتومتر

فلیم فتومتر

کاربرد : آزمایشگاه آب و فاضلاب
فلیم فتومتر متر جهت اندازه گیری جهت اندازه گیری کلسیم ،سدیم ، پتاسیم ، لیتیوم و باریم 

دستگاه ph متر

PH متر آب و فاضلاب

کاربرد : آزمایشگاه آب و فاضلاب
دستگاه PH متر جهت اندازه گیری  عدد اسیدی و قلیایی استفاده می شود.

دستگاه EC متر

دستگاه EC متر و شوری سنج

کاربرد : آزمایشگاه آب و فاضلاب
دستگاه EC متر جهت اندازه گیری هدایت الکتریکی و شوری آب استفاده می شود .

اکسیژن متر آب و فاضلاب

اکسیژن متر آب و فاضلاب

کاربرد : آزمایشگاه آب و فاضلاب
دستگاه اکسیژن متر جهت اندازه گیری اکسیژن محلول در آب استفاده می شود.

کجدال

کلدال تعیین نیتروژن

کاربرد : آزمایشگاه آب و فاضلاب
دستگاه کلدال جهت تعیین نیتروژن در آب و فاضلاب استفاده می شود.

دستگاه BOD متر

BOD متر

کاربرد : آزمایشگاه آب و فاضلاب
دستگاه BOD جهت اندازه گیری BOD یا تقاضای بیوشیمیایی اکسیژن  آب استفاده می شود .

انکوباتور BOD

انکوباتور BOD

کاربرد : آزمایشگاه آب و فاضلاب
انکوباتور BOD  جهت تامین دمای BOD متر و قراردادن در آن استفاده می شود.

COD متر - راکتور COD

COD متر - راکتور COD

کاربرد : آزمایشگاه آب و فاضلاب
دستگاه COD جهت اندازه گیری COD یا تقاضای شیمیایی اکسیژن آب استفاده می شود .

جارتست

جارتست

کاربرد : آزمایشگاه آب و فاضلاب
جارتست جهت جهت تعیین مقدار مناسب ماده منعقد کننده اصلی آب استفاده می شود.

تجهیزات آزمایشگاه آب و فاضلاب

ION کروماتوگراف

کاربرد : آزمایشگاه آب و فاضلاب
دستگاه یون کروماتوگراف جهت اندازه گیری اندازه‌گیری آنیون ها و کاتیون ها استفاده می شود .

کروماتوگراف HPLC

انکوباتور BOD

کاربرد : آزمایشگاه آب و فاضلاب
دستگاه HPLC جهت برای جداسازی و تخلیص در آب و فاضلاب استفاده می شود.

کروماتوگراف GC

کروماتوگراف GC

کاربرد : آزمایشگاه آب و فاضلاب
دستگاه GC برای بررسی و جداسازی مواد فرار بدون تجزیه شدن آن‌ها، بکار می‌رود.

کروماتوگراف جرمی GCMS

کروماتوگراف جرمی GCMS

کاربرد : آزمایشگاه آب و فاضلاب
دستگاه GC-MS جهت برای شناسائی مواد مختلف در یک نمونه  استفاده می شود.

دستگاه جذب اتمی

دستگاه جذب اتمی

کاربرد : آزمایشگاه آب و فاضلاب
دستگاه جذب اتمی  جهت اندازه گیری کمی عناصر سبک و سنگین آب و خاک و عناصر شیمیایی 

آب مقطر گیری آزمایشگاهی

آب مقطر گیری آزمایشگاهی

کاربرد : آزمایشگاه آب و فاضلاب
دستگاه آب مقطر گیری جهت تهیه آب فوق خالص یا همان آب مقطر استفاده می شود .

آون - فور - خشک کن

آون - فور - خشک کن

کاربرد : آزمایشگاه آب و فاضلاب
دستگاه آون جهت خشک کردن نمونه یا لوازم آزمایشگاهی استفاده می شود .

هیتر استایرر - هیتر همزن

هیتر استایرر - هیتر همزن

کاربرد : آزمایشگاه آب و فاضلاب
دستگاه هیتر استیرر جهت همزدن و حرارت دادن محلولها در آزمایشگاه استفاده می شود .

ترازو آزمایشگاهی آنالیتیکال

ترازوی دقیق آزمایشگاهی

کاربرد : آزمایشگاه آب و فاضلاب
ترازوی های آزمایشگاهی برای وزن نمودن نمونه ها در آزمایشگاه  استفاده می شوند.

هود میکروبی

هود میکروبی

کاربرد : آزمایشگاه آب و فاضلاب
هود میکروبی بمنظور جلوگیری از انتقال آلودگیهای میکروبی و ویروسی استفاده می شود.

هود شیمیایی

هود شیمیایی

کاربرد : آزمایشگاه آب و فاضلاب
هود شیمیایی جهت منظور جلوگیری از توسعه بخارات اسیدی و شیمیایی استفاده می شود .

مواد شیمیایی تصفیه آب و فاضلاب

مواد شیمیایی آزمایشگاهی

کاربرد : آزمایشگاه آب و فاضلاب
مواد شیمیایی مرک و سیگما و شارلو و ریجنت های HACH جهت آزمایشگاه آب و فاضلاب

2 پاسخ

 1. با سلام و خسته نباشید
  ما نیاز به یک هات پلیت دیجیتال داریم مدل هایی که موجود دارید رو چطور می تونم استعلام بگیریم؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجهیزات آزمایشگاه تحقیقاتی

تجهیزات آزمایشگاه رنگ و رزین

تجهیزات آزمایشگاه پلیمر و پلاستیک

تجهیزات آزمایشگاه بسته بندی

شیشه الات آزمایشگاهی و مصرفی

مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی

تجهیزات آزمایشگاه صنایع غذایی

تجهیزات آزمایشگاه نفت و گاز

تجهیزات آزمایشگاه کشاورزی

تجهیزات آزمایشگاه آب و فاضلاب

تجهیزات آزمایشگاه داروسازی

تجهیزات آزمایشگاه ژنتیک

آدرس شرکت دانشور شیمی :

تهران – اتوبان شهید ستاری – خیابان پیامبر مرکزی

خیابان مطهری – پلاک 5 – طبقه اول – واحد 1

ایمیل : info@d-chemi.com

وب سایت : www.d-chemi.com

تمامی حقوق و مطالب وب سایت متعلق به شرکت دانشور شیمی آرین می باشد و استفاده از آن مجاز نمی باشد

امتیاز دادن به برگه