EN logo1 دستگاه التراسونیک
تجهیزات آزمایشگاهی و لوازم و دستگاه های آزمایشگاهی و مواد شیمیایی – وب سایت رسمی شرکت دانشور شیمی
EN logo1 دستگاه التراسونیک

laboratory instruments distributor

دستگاه التراسونیک >> ULTRASONIC

دستگاه التراسونیک آزمایشگاهی

دستگاه  اولتراسونیک آزمایشگاهی را می توان برای تمیز کردن فضاهای تنگ و شکاف های کوچک که تمیز کردن دستی با برس دشوار است، استفاده کرد. نیاز به تمیز کردن دستی را از بین می برد و زمان تمیز کردن را به نصف کاهش می دهد. فلز، پلاستیک، شیشه، سرامیک، خاک، روغن گریس و سایر مواد همگی با دستگاه اولتراسونیک تمیز می شوند.

آنها همچنین صرفه جویی در انرژی و سازگار با محیط زیست هستند، به همین دلیل است که آنها مدت ها در صنعت و در مشاغلی مانند بینایی سنجی، تجهیزات آزمایشگاهی و اقدامات پزشکی استفاده می شوند.

دستگاه اولتراسونیک از طریق دو فرآیند کار می کند: حباب های هوا و ارتعاشات اولتراسونیک به صورت موازی ایجاد می شوند. این امر باعث می شود که حباب های موجود در آب به دلیل متناوب فشار کم و زیاد ترکیده شوند. بنابراین کثیفی شل می شود – به آرامی و به طور موثر.

دستگاه اولتراسونیک

انواع دستگاه التراسونیک آزمایشگاهی

دستگاه های التراسونیک در طرح ها، اندازه ها و انواع بسیار متنوعی موجود هستند. طیف فناوری اولتراسوند ارائه شده از هموژنایزرهای سونوگرافی دستی، دستگاه های کوچک و جمع و جور پاک کننده اولتراسوند برای کارهای معمول در آزمایشگاه تا دستگاه های صنعتی سونوگرافی با حجم بالا که برای سونیکاسیون مخازن و مقادیر نمونه بزرگ مناسب هستند، متغیر است.

اینکه کدام سیستم اولتراسونیک در آزمایشگاه استفاده می شود تا حد زیادی به کاربردهای اولتراسونیک و حجم کار بستگی دارد. در بخش حرفه ای، سه نوع مدل اصلی وجود دارد:

دستگاه التراسونیک

حمام های کلاسیک تمیز کننده اولتراسونیک

تمیز کردن اولتراسونیک روشی قابل اعتماد و سازگار با محیط زیست برای تمیز کردن است. حمام های اولتراسونیک برای از بین بردن کثیفی و باکتری ها از ساختارهای سطحی پیچیده تر بدون مواد شیمیایی عالی هستند.

این نوع نظافت در فروشگاه های جواهرات و لوازم آرایشی و بهداشتی و همچنین در ساعت سازی و تاسیسات پزشکی استفاده می شود. حمام های تمیز کننده اولتراسونیک کلاسیک به ویژه برای تمیز کردن پلیمرها و مواد مصنوعی، فلزات یا شیشه مناسب هستند.

هموژنایزرهای اولتراسونیک

هموژنایزرهای اولتراسونیک برای طیف وسیعی از کاربردها مانند همگن سازی فاضلاب، هضم نمونه های خاک یا آماده سازی نمونه برای تجزیه و تحلیل اندازه ذرات مناسب هستند. آنها به طور ویژه برای استفاده در آزمایشگاه توسعه یافته اند و با سهولت حمل و نقل مشخص می شوند. هموژنایزرهای اولتراسونیک نتایج قابل تکرار را برای کاربر تضمین می کنند.

دستگاه استریل کننده هوای گرم اولتراسونیک

استریل کننده های هوای گرم اغلب در صنایع آرایشی و بهداشتی و همچنین در استودیوهای خالکوبی و پیرسینگ استفاده می شوند. وسایلی مانند انبردست برای مراقبت از پا، لوازم جانبی مانیکور یا سوزن های سوراخ کننده در یک سبد در حمام اولتراسونیک گرم می شوند. دمای هوای گرم 180 درجه سانتیگراد و زمان استریلیزاسیون 90 تا 120 دقیقه تضمین می کند که جسمی که باید تمیز شود کاملاً از بین می رود.

اجزای دستگاه التراسونیک آزمایشگاهی

اجزای دستگاه التراسونیک

کاربرد دستگاه التراسونیک آزمایشگاهی

دستگاه های اولتراسونیک در بسیاری از کاربردها در آزمایشگاه، پزشکی، فناوری، علم و صنعت استفاده می شوند. اولتراسوند اصطلاحی است که برای توصیف امواج صوتی بالاتر از آستانه شنوایی انسان در محدوده فرکانسی از حدود استفاده می شود. 16 کیلوهرتز تا 1 گیگاهرتز دستگاه اولتراسوند به طور کلی دستگاهی است که در پزشکی برای معاینات اولتراسوند، سونوگرافی یا در صنعت برای آزمایش سونوگرافی استفاده می شود.

سیستم های اولتراسوند دستگاه های آزمایشگاهی جهانی هستند که می توانند برای فرآیندهای مختلف اولتراسوند و کاربردهای آزمایشگاهی مورد استفاده قرار گیرند. این دستگاه ها به عنوان مثال در آزمایشگاه های زیست شناسی، شیمی، بیوتکنولوژی، داروسازی، صنایع غذایی و همچنین در فناوری پزشکی، درمان پزشکی و تشخیص اولتراسوند استفاده می شوند.

دستگاه های اثبات شده ما با فناوری اولتراسوند از Bandelin، Hielscher، Elma، Fritsch، Grant یا Reitel تقریباً تمام کاربردهای اولتراسوند را در آزمایشگاه پوشش می دهند. تجهیزات سونوگرافی آزمایشگاهی عمدتاً برای موارد زیر استفاده می شود:

 • آماده سازی نمونه
 • تمیز کردن
 • ضد عفونی
 • همگن سازی
 • پراکنده شدن
 • امولسیون کننده
 • تعلیق
 • دگگلومراسیون
 • متلاشی شدن
 • استخراج کردن
 • سنگ زنی
 • گاز زدایی
 • تفکیک کنید
 • فعال سازی و تسریع واکنش های شیمیایی (سونوشیمی)

مزایای دستگاه التراسونیک آزمایشگاهی

تمیز کردن ظریف
بسیاری از اجسام شکننده را می توان به راحتی با این روش تمیز کرد زیرا به روشی ملایم بدون شکستن چیزی تمیز می شود.

نظافت گسترده:
با حلال تمیز کننده مناسب، حذف آلودگی و ذرات تا ریزترین اندازه در تمیز کردن اولتراسونیک با حلال تمیز کننده مناسب انجام می شود.

صرفه جویی در زمان:
تمیز کردن از 2 دقیقه تا 25 دقیقه زمان می برد. استفاده از پاک کننده بسیار آسان است، بنابراین می توانید به راحتی چند کار را انجام دهید و در وقت خود صرفه جویی کنید.

طیف وسیعی از آلاینده ها را حذف می کند:
این آلاینده ها عبارتند از: روغن، روغن های اثر انگشت، گرد و غبار، زنگ زدگی، رنگدانه، کثیفی، کربن سوخته و شار.

نواحی دشوار را تمیز می کند:
انژکتورهای بنزین، قطعات پیچیده و کاربراتورها و غیره را می توان به راحتی تمیز کرد زیرا دستگاهی قادر به رسیدن به ریزترین نقاط است.

نیازی به نگهداری منظم دستگاه نیست

برای تمیز کردن با استفاده از دستگاه اولتراسونیک مراحل زیر را دنبال کنید:

یک مایع تمیز کننده را در مخزن پاک کننده اولتراسونیک بریزید. اطمینان حاصل کنید که مخزن تا خط یا 2/3 به همراه حجم موادی که باید تمیز شود پر شده باشد. همچنین، مطمئن شوید که محلول تمیزکننده صحیح اضافه شده است

قیمت دستگاه التراسونیک آزمایشگاهی

 به دلیل نوسانات در قیمت ها لطفا برای اطلاعات دقیق تر از قیمت  دستگاه التراسونیک از طریق واتساپ  یا تماس با شماره های تماس با ما ارتباط داشته باشید.

تجهیزات آزمایشگاه تحقیقاتی

تجهیزات آزمایشگاه رنگ و رزین

تجهیزات آزمایشگاه پلیمر و پلاستیک

تجهیزات آزمایشگاه بسته بندی

شیشه الات آزمایشگاهی و مصرفی

مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی

تجهیزات آزمایشگاه صنایع غذایی

تجهیزات آزمایشگاه نفت و گاز

تجهیزات آزمایشگاه کشاورزی

تجهیزات آزمایشگاه آب و فاضلاب

تجهیزات آزمایشگاه داروسازی

تجهیزات آزمایشگاه ژنتیک

آدرس شرکت دانشور شیمی :

تهران – اتوبان شهید ستاری – خیابان پیامبر مرکزی

خیابان مطهری – پلاک 5 – طبقه اول – واحد 1

ایمیل : info@d-chemi.com

وب سایت : www.d-chemi.com

تمامی حقوق و مطالب وب سایت متعلق به شرکت دانشور شیمی آرین می باشد و استفاده از آن مجاز نمی باشد

امتیاز دادن به برگه