تجهیزات آزمایشگاهی و لوازم آزمایشگاهی و مواد شیمیایی – وب سایت رسمی شرکت دانشور شیمی
لوگو دانشور شیمی

laboratory instruments distributor

موارد استفاده از آون های آزمایشگاهی

کاربرد آون

 

آون آزمایشگاهی لوازم چند منظوره ای هستند که در صنایع علمی و تولیدی مورد استفاده قرار می گیرند. عملکرد آنها در فرآیند پخت ، پخت یا خشک کردن مواد مختلفی که بعداً در آزمایشگاه های علمی ، صنعت داروسازی و روشهای تولید استفاده می شود ، ضروری است.

موارد استفاده از کوره های آزمایشگاهی

آون های آزمایشگاهی مواد را از طریق روش همرفت گرم می کنند. مواد به جای محفظه اصلی در یک محفظه جداگانه قرار می گیرند. از تغییر مواد جلوگیری می کند اما گرما آنقدر قوی است که بتواند آن را خشک  کند.

انتقال گرما در روند همرفت گرانش با اختلاف در هوای گرمتر و خنک تر حاصل می شود. توزیع گرما کاملاً ضعیف است ، بنابراین بیشتر آون های آزمایشگاهی بر اساس یک اصل همرفت مکانیکی کار می کنند ، جایی که عایق باعث اتلاف انرژی کمتری می شود و از خارج شدن گرمای تابشی جلوگیری می کند.

به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی ، آون ها دارای دو جداره با لایه ای از عایق (معمولاً هوا) بین خود هستند. دیواره داخلی از موادی با رسانایی گرمایی کم ساخته شده است. لایه خارجی آن از فلز ساخته شده است. آنها به یک فن گردش هوای گرم مجهز هستند ، که امکان توزیع یکنواخت گرما را فراهم می کند.

بازپخت
مواد خاصی مانند شیشه یا فولاد برای افزایش انعطاف پذیری به چند مرحله نیاز دارند. از آنجا که کوره های آزمایشگاهی می توانند ماده را بدون آسیب رساندن به آن گرم و خنک کنند ، در صنایع متالورژی یا تجهیزات پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند. موادی که فرایند بازپخت را طی می کنند ، به راحتی برش داده و به محصولات تعیین شده مدل می شوند.

آزمایشگاه های علوم ساخت صنایع دارویی استفاده زیادی از آون های آزمایشگاهی دارند. فرآیند پخت باعث گرم شدن ماده بدون رطوبت زدایی از آن می شود. به عبارت دیگر ، رطوبت ماده را حفظ می کند.

خشک
 برای آزمایشگاههای بالینی و بیولوژیکی لازم است که مواد توسط رطوبت زدایی حفظ شود. کوره های خلاuum و کوره های هوای اجباری رطوبت را با دقت از بین می برند تا نمونه در دمای پایین خشک شود ، در حالی که کوره های همرفت گرانشی رطوبت نمونه ها را از طریق جریان هوای کمتری خارج می کنند زیرا احتمال خرد شدن این ذرات ظریف وجود دارد.

پخت
کورینگ یکی دیگر از کاربردهای مناسب کوره های آزمایشگاهی است. صنایع نیمه هادی و زمینه های علمی که در تحقیقات خود از پلیمر استفاده می کنند ، از فرآیند پخت بسیار سود می برند. این وسیله ای برای ساخت چسب ، اپوکسی و انواع ترکیبات پلیمری است. به دلیل بهبود مقاومت پیوند بین مواد ، در سیستم های فضایی نیز استفاده می شود.

عقیم سازی در
آخر ، از اجاق های آزمایشگاهی در زمینه پزشکی برای عقیم سازی استفاده می شود. گرمای موجود در اجاق ، تجهیزات آزمایشگاهی را که برای انجام کارها استفاده می شود و همچنین ظروف شیشه ای را که باید برای اهداف تحقیق تمیز باشد ، عقیم می کند. دمای عقیم سازی در حدود 320 درجه فارنهایت است. این روش خود حداقل 45 دقیقه طول می کشد و پس از آن مواد به تدریج سرد می شوند تا ترک نخورد.

موارد استفاده از کوره های آزمایشگاهی در صنعت

قبل از خرید آون آزمایشگاهی ، باید با تولیدکننده فر صنعتی مشورت کنید تا ببینید به کدام نوع آون نیاز دارید. هنگامی که به دنبال آون آزمایشگاهی مناسب می گردید ، به آنچه صنعت شما نیاز دارد ، توجه کنید.

انواع مختلفی از آون های آزمایشگاهی دارای ویژگی های متعددی هستند که به طور مداوم در طول سال ها توسعه می یابند. بنابراین تجهیزات قابل اعتماد و قدرتمند هر ساله بهبود می یابند و متناسب با نیازها و نیازهای آزمایشگاه ها سازگار می شوند.

مشتری می تواند از بین طیف وسیعی از مدل ها انتخاب کند ، چه اجاق گاز برای سرمایه گذاری سریع در نظر گرفته شده باشد و چه مجهز به برنامه های متعددی با چندین مرحله.

آون های همرفت مکانیکی ، آون های خلاuum ، آون های ثقلی و آون های با درجه حرارت بالا می توانند در صنایع دارویی و آزمایشگاه ها کمک کنند. از طرف دیگر ، کوره های چند منظوره و با فشار اجباری در خشک کردن ظروف شیشه ای استفاده می شوند ، در حالی که کوره های خلاuum می توانند مواد ظریف را خشک کرده و حلال های قابل اشتعال را از بین ببرند. آون های رومیزی و آزمایشگاه راه حل ایده آل برای فضاهای کوچکتر و در مواردی که شما نیاز به استریل کردن ، خشک کردن یا درمان بارهای کوچک دارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آون های آزمایشگاهی و اینکه آنها چگونه می توانند نیازهای آزمایشگاه شما را برآورده کنند ، با شرکت دانشور شیمی تماس بگیرید.

منبع : https://blog.despatch.com/what-are-laboratory-ovens-used-for/

تمامی حقوق و مطالب وب سایت متعلق به شرکت دانشور شیمی آرین می باشد و استفاده از آن مجاز نمی باشد

طراحی و سئو مهندس اسدپور

Post Views: 11
×